5 ieguvumi, ko tev spēj sniegt grāmatu lasīšana
Prakse.lv • 19.11.2024 • Other
Grāmatu lasīšana uzlabo veselību. Zinātniskie pētījumi atklāj, ka grāmatu lasīšana par 2,5 reizēm var samazināt neiroloģisko (Alcheimera) slimību rašanos. Tie, kam grāmata ir ikdienas pavadonis, ne tikai jūtas labāk, jo pavisam vienkāršā un praktiskā veidā var uzzināt, kā mazināt iespējamās veselības problēmas, iepazīstoties ar literatūru par veselības uzlabošanas iespējām, bet arī tīri fizioloģiski, lasot stimulē smadzeņu šūnas, līdzīgi kā trenējot mūsu ķermeņa muskuļus, atvaira iespējamo smadzeņu “ierūsēšanu” un liek justies možiem, ar skaidru apziņu un asu prātu.
Izlasītais padara tevi gudrāku. Lai arī šķietami pašsaprotams ir fakts, ka bez jaunām zināšanām nav attīstības, tomēr kļūstot par pieaugušajiem mums pēkšņi sāk likties, ka grāmatu lasīšana vairāk attiecas uz bērniem, vai jaunatni studiju gados. Lai neieslīgtu pārprastā pašpietakamībā mums ir jāieklausās autoritāšu viedokļos, kuri apgalvo, ka grāmata ir obligāta ikdienas sastāvdaļa. Vismaz 15 līdz 30 minūtes grāmatu lasīšanas katru dienu, piemēram agri no rīta vai vakarā pirms gulētiešanas, pilnveidos un bagātinās tevi, atklājot jaunas idejas un zināšanas, kuras būs stimuls tavai attīstībai un panākumiem.
Vārdu krājuma palielināšanās. Jo vairāk tu lasi, jo vairāk jaunu vārdu atrod savu vietu tavā ikdienas sarunvalodā. Tavs runas veids kļūst artikulētāks un izteiksmīgāks. Šī prasme lieti noder katrā profesijā, un apzinoties to, ka vari veiksmīgi komunicēt ar jebkuru auditoriju, kļūst par pozitīvu impulsu tavai pašapziņai. Šis fakts var stimulēt tavu karjeru, jo tie, kas lasa, visbiežāk prot lieliski sarunāties, viņi pārzina dažādas dzīves jomas un tas veicina veiksmīgu attiecību veidošanu. Lasot grāmatas vienlaicīgi ir svarīgi mācīties jaunas valodas, jo tas tev dos iespēju, bez liekas kavēšanās iepazīties ar jaunākajām zinātniskajām atziņām un pasaules aktualitātēm, kā arī uzlabos tavu runas veidu un rakstītprasmi dzimtajā valodā.
Uzmanības, koncentrēšanās spēju un pašdisciplīnas uzlabošanās. Atšķirībā no sociālo mediju ierakstu pārlasīšanas, apsēšanās ar grāmatu rokā prasa ilgāku laiku un iesākumā nākas diezgan grūti. Nepieciešamība būt pilnībā iesaistītai grāmatā, noslēgties no ārpasaules un iegremdēties tekstā, laika gaitā nostiprina tavu uzmanības un koncentrēšanas spēju noturību. Savukārt zinot to, ka viens no četriem cilvēkiem gadā neizlasa pilnīgi nevienu grāmatu, varam analizēt arī pašdisciplīnas jautājumu. Protams, var būt arī attaisnojoši iemesli šādai bezdarbībai, piemēram disleksija, tomēr citiem, ar cilvēka veselības stāvokli nesaistītiem iemesliem, nav attaisnojuma. Noliec sev par pienākumu izlasīt vismaz 50 lapaspuses dienā un iespējams, pēc gada ar pārsteigumu konstatēsi, ka šajā periodā esi izlasījusi vairāk kā 50 jaunas grāmatas!
Grāmatu lasīšana - bezmaksas atpūta un izklaide. Bez visām jau iepriekš minētajām priekšrocībām, par grāmatu lasīšanas vienu no papildus bonusiem var uzskatīt šīs nodarbes spēju izklaidēt un relaksēt. Daudzkārt aizraujošāka un pilnvērtīgāka par TV šovu (kurus var uzskatīt par fast food smadzenēm) lūrēšanu ir labas grāmatatas lasīšana, kas var uzjautrināt un vienlaikus izglītot, iepazīstinot ar nezināmām vietām, dzīves pieredzēm un sajūtām. Savukārt visiem tiem, kas saka, ka lai iegādātos grāmatu arī ir vajadzīga nauda, vēlamies atgādināt, ka tuvākā bibliotēka ir vieta, kur tevi gaida jaunākās dzimtajā valodā izdotās grāmatas, burtiski jau dažas nedēļas pēc to izdošanas, pilnīgi bez maksas, kā arī tiem, kam ir prasmes lasīt svešvalodās, pieejamas bezmaksas grāmatu bibliotēkas plašajā internetā.
Avots: www.socializesanas.espati.lv