Uzvedība, kas kaitē tavai slavai darba vidē
Prakse.lv • 21.11.2024 • Other
TU IEGŪSTI DARBU, BET PĒCĀK PĀRDOMĀ. Tu esi nosūtījusi savu CV, tu esi gājusi uz darba intervijām. Tu esi uzvarējusi – attiecīgā darba vakance tiek piedāvāta tieši tev. Tu to pieņem, taču īsi pirms reālās stāšanās darbā, tu pārdomā un atsaki... Lai vai kādi būtu šādas rīcības iemesli (akcepta dabūšana vēl labākā darba vietā, saprašana, ka šis tomēr nav īstais darbs tev utt.), šādi tu parādi tikai vienu – uz tevi paļauties nevar, un haotisms ir tavs sabiedrotais.
TU PĀRĀK BIEŽI MAINI DARBA VIETAS. Ja ilgākais, ko esi spējusi nostrādāt vienā darba vietā ir pusgads vai gads, tad zini – tu pārāk bieži maini darba vietas. Jā, protams, dzīve mēdz nest jaunus izaicinājumus un piedāvā iespējas, tomēr nemitīga mētāšanās no vienas darba vietas uz otru nedod neko labu ne tev, ne taviem darba devējiem. Tu riskē ar to, ka savas jomas darba devēju vidū vari kļūt atpazīstama ar šādu darbošanās stilu. Turklāt šādi darbojoties, tu arī pati sev liedz gūt vajadzīgo padziļināto pieredzi, jo katrā jaunā uzņēmumā tu iepazīsti visu tikai virspusēji, negūstot to, ko tev uzņēmums varētu sniegt. Protams, nenoliedzami, pastāv arī situācijas, kurās tiešām vērts apdomāt par darba vietas maiņu.
TU NEKONTROLĒ SEVI VIRTUĀLAJĀ VIDĒ. Mūsdienās ir jāņem vērā, ka tas, ko tu runā, un kādu iespaidu par sevi radi virtuālajā vidē, nereti ir mēraukla, ko izmanto darba devēji, vērtējot gan savus esošos, gan topošos darbiniekus. Tas attiecas uz visu – gan uz informāciju, ko tu par sevi ievieto sociālajos tīklos, gan jebkādu savu domu un viedokļa paušanu jebkādā virtuālajā vidē pieejamajā veidā.
TU REKOMENDĒ CILVĒKU, KAS PIEVIĻ. Jebkurš cilvēks, par kuru tu esi sniegusi rekomendāciju jebkādā kontekstā, automātiski atsaucas arī uz tevi. Rekomendācijas, protams, ir laba un atbalstāma lieta, tomēr ļoti rūpīgi apsver, pirms piekrīti sniegt par kādu personu rekomendāciju. Pat tad, ja tā ir tava bērnības draudzene, apdomā – vai tiešām esi pārliecināta, ka viņa ir atbilstoša attiecīgajam amatam? Varbūt tu vēlies tikai palīdzēt, jo zini, ka viņa šo amatu ļoti vēlas?
TU PĀRTRAUC DARBA ATTIECĪBAS BEZ BRĪDINĀJUMA. Protams, ne vienmēr šāda situācija ir iespējama, tomēr, ir jomas, kurās tā notiek. Piemēram, ja cilvēks strādā attālināti. Tu vienkārši pārtrauc darīt to, kas būtu tavos pienākumos, turklāt, neskatoties uz to, ka darba devējs ir ieplānojis un rēķinās ar to, ka tu savu darbu padarīsi. Darba attiecības būtu jāpārtrauc tieši tāpat, kā tās iesāktas – klātienē. E-pasta vai vēl trakāk īsziņas nosūtīšana nav uzskatāma par labu toni.
TU ĻAUJIES KAISLĪBĀM DARBA VIETĀ. Jā, tieši tā – runa ir par romāniem darba vietā. Nav nozīmes, vai tas ir ar kādu no kolēģiem vai priekšnieku. Tam, visticamāk, nebūs turpinājuma, turklāt ne attiecību, ne darba jomā. Protams, ir reti gadījumi, kad romāns darbā pārtop ilglaicīgās un kvalitatīvās attiecībās, tomēr būsim godīgas – tas tā nav vairumā gadījumu. Šāda veida uzvedība ļoti bojā tavu tēlu, jo romāni darba vietā ir kas tāds, ko noslēpt grūti, bet runāt par to patīk visiem.
Avots: www.karjeraunnauda.espati.lv