TOP 5 profesijas, kuras slēpj visvairāk stresa
Prakse.lv • 13.11.2024 • Other
LIELI VADĪTĀJI – būt par vadītāju, sevišķi lielā un/vai starptautiskā uzņēmumā – tā ir ne tikai liela atbildība, bet arī liels stress, kas turklāt ir teju vai pastāvīgs vadītāju sabiedrotais. Labam vadītājam ir jābūt ļoti stress-noturīgam, citādi vienkārši nav iespējams, turklāt, vadītājs ir vadītājs 24 stundas diennaktī, kas arī rada nemitīgu sēdēšanu uz stresa un bezstresa robežas.
TIE, KAM PIEDER KAUT KAS SAVS – veidot kaut ko savu un attīstīt to ir liels izaicinājums, kas sevī nes līdzi ne tikai lielu prieku par to, ka lietas izdodas un viss attīstās, bet arī nemitīgu, ik pa laikam uzglūnošu stresu. Visbiežāk stress saistīts arī ar to, ka ienākumi atkarīgi no paveiktā, turklāt nereti zūd termins brīvdienas, kas sevī iekļauj atpūtu nedomājot par darba lietām.
RADOŠO PROFESIJU PĀRSTĀVJI – vienalga vai tas ir žurnālists, mūziķis, mākslinieks vai reklāmas cilvēks, radošajā darbā ir vajadzīga iedvesma, mūza vai kā citādi nodēvēta radošumu veicinoša parādība. Ja tās nav vai tā zudusi, tas var radīt ļoti lielu stresu, kas bieži vien ir sabiedrotais radošo profesiju pārstāvju ikdienā.
SKOLOTĀJI – jā, būt par skolotāju mūsdienās, nozīmē arī augstu stresa līmeni ikdienā. Un ne vienmēr pie vainas ir tikai bērni, kurus nereti ir grūti valdīt. Bieži vien stresa izraisītāji ir arī bērnu vecāki, kas parasti vislabāk zina, kā bērni jāmāca, un ko skolotāji dara nepareizi.
APKALPOJOŠAJĀ SFĒRĀ NODARBINĀTIE – ja tev visu laiku jābūt smaidīgam, laipnam un ar dzīvi apmierinātam, arī tad, ja pretī stāv nīgrs, neapmierināts un pat rupjš klients, visticamāk arī tu justu zināmu saspringumu jeb stresu. Un, ja tā tas ir katru dienu, nav brīnums, ka visi tie, kas strādā apkalpojošajā sfērā ir iekļuvuši šajā – visstresaināko profesiju topā!
Avots: www.karjeraunnauda.espati.lv