Kas ir personības pilnveidošana?
Prakse.lv • 20.12.2024 • Other
Personības pilnveidošana ir apzināts process kura laikā cilvēks labāk iepazīst pats sevi, lai izkoptu jaunas prasmes, spējas vai īpašības, ar mērķi vadīt laimīgāku un piepildītāku dzīvi.
Tas lielākoties ir darbs pašam ar sevi, kas sevī ietver ļoti plašu tematu klāstu. Sevis pilnveidošanas process var notikt dažādos veidos – lasīšana, jaunu ieradumu veidošana, attieksmes mainīšana, sevis labāka iepazīšana, savu sapņu un vēlmju apzināšanās.
Lai arī runāt par to ir salīdzinoši vienkārši, tomēr pats personības pilnveidošanas process ir grūts un ilgstošs, galvenokārt tā iemesla dēļ, ka cilvēkam izmainīt sevi nav viegli. Mēdz sacīt, ka cilvēki nemainās, taču tā nav taisnība, cilvēki var mainīties, taču nav daudz tādu, kuri to patiešām spēj paveikt, jo tas prasa dziļi personisku apņemšanos un mērķtiecīgu darbu.
Daži no jautājumiem, kurus personības pilnveidošanas procesā nākas pašiem sev uzdot ir:
- Ko es patiesi vēlos dzīvē sasniegt?
- Kāds cilvēks es vēlos būt – kādām īpašībam man būtu jāpiemīt?
- Vai man ir skaidri savi personīgie mērķi un ambīcijas?
- Vai mani ikdienas lēmumi un rīcība ir saskaņā ar to, par kādu personību vēlos kļūt?
Ieviešot kaut vai nelielas izmaiņas savā ikdienā, iespējams gūt necerētus rezultātus, kas atstāj pozitīvu ietekmi uz tādām dzīves jomām, kā:
- Ieradumi
- Karjera
- Nauda
- Veselība
- Attiecības
- Garīgums
Protams, līdzīgi kā ar jebkurām pārmaiņām ir jāņem vērā, ka nevajadzētu mēģināt izmainīt sevi uzreiz vairākās jomās, bet sākt ar kaut ko vienu, jo pieredze rāda, ka izmaiņas vienā jomā, nes pozitīvas pārmaiņas arī citās, radot sava veida ķēdes reakciju. Tā ir personības pilnveidošanas procesa burvība.
Personības pilnveidošanās var notikt, un parasti arī notiek visas cilvēka dzīves garumā. Tas, ka mēs esam pametuši skolas solu vai pabeiguši izglītoties, nenozīmē, ka mūsu attīstība līdz ar to ir apstājusies. Nebūt, ne! Iepazīsti sevi un uzzini, kurās tavas dzīves jomās prasās pēc uzlabojumiem un ķeries klāt radošajam sevis pārveidošanas procesam.
Avots: www.richmanblog.com