Informācijas tehnoloģijas - akadēmiskās izglītības maģistra studiju programma
LBTU - Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte
- 7 recommendations
Studiju galvenais mērķis ir atvērt topošo filmu režisoru jaunrades potences atbilstoši mūsdienu pasaules kino valodas kontekstam, veicināt Latvijas kinomākslas profesionalitāti un atpazīstamību.
LKA studentiem ir iespēja vienu semestri studēt kādā no ārvalstu sadarbības augstskolām ERASMUS programmas ietvaros, kā arī izmantot ERASMUS vai Leonardo da Vinči piedāvātās prakses iespējas un strādāt izvēlētā Eiropas uzņēmumā.
Apakšprogrammas vadītājs - prof.Pēteris Krilovs
Apakšprogrammas Audiovizuālā māksla studiju kursi
Modernitāte un modernisms
Postmodernitāte un postmodernisms
Mūsdienu mākslas kritiskās teorijas
Kino naratīva tehnoloģijas
Montāžas teorija un vēsture
Filmu forma un stils
Disciplināru, interdisciplināru, transdisciplināru pētījumu metodoloģija kultūras zinātnēs
Akadēmiskā rakstīšana
Specialitātes diskurss svešvalodā
Filmu režijas teorētiskie aspekti
Dramatisko darbu un scenāriju analīze
Operatora māksla
Filmu montāžas teorija un prakse
Aktiermeistarība filmu mākslā
Fotogrāfija un kadrējums
Kino semiotika
Kino producēšana
Form | Full time |
Pre-education | Graduate |
Duration | 40 |
Qualification | Bachelor |
Study fee | 1707 EUR per year |
Latvijas Kultūras akadēmija ir dibināta 1990. gada 29.decembrī. 1991. gadā mācības bakalaura studiju programmā uzsāka 63 studenti.
Latvijas Kultūras akadēmijas maģistrantūra savu darbību sāka 1996.gadā. 1999.gadā pirmo reizi tika uzņemti studenti doktorantūras programmā.
Latvijas Kultūras akadēmija ir LR Izglītības un zinātnes ministrijas akreditēta augstskola, kurai ir tiesības līdz 2013. gadam izsniegt valstiski atzītus diplomus akadēmiskajās bakalaura, maģistra un doktora augstākās izglītības programmās.
Latvijas Kultūras akadēmijā sagatavo akadēmiski izglītotus un profesionāli sagatavotus speciālistus Latvijas kultūrai, zinātnei un izglītībai.Latvijas Kultūras akadēmijas absolventi strādā diplomātiskajās institūcijās Latvijā un ārzemēs, veido Latvijas un Eiropas valstu kopējos kultūras projektus, kārto starptautiskās sadarbības jautājumus Latvijas un starptautiskajās kompānijās, realizē kultūras projektus, kā arī ir konkurētspējīgi un pieprasīti humanitāro disciplīnu pasniedzēji Latvijas skolās.
Aktieru un režisoru kursu absolventi ir kļuvuši par Latvijā populāriem un starptautiski ievērotiem jaunās paaudzes māksliniekiem, spēlē vadošās lomas Latvijas teātros, filmējas starptautiskos kinoprojektos. TV operatoru kursu absolventi piedalās nozīmīgos TV un kino projektos Latvijā, izvēlēti par žūrijas pārstāvjiem starptautiskos kinofestivālos.
Akadēmijā regulāri viesojas ārvalstu lektori, kas lasa teorētiskās lekcijas, kā arī vada praktiskās nodarbības aktieru un horeogrāfu kursiem.