Informācijas tehnoloģijas - akadēmiskās izglītības maģistra studiju programma
LBTU - Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte
- 7 recommendations
Apakšprogrammas Muzeju un kultūras mantojuma studijas mērķis ir studējošo akadēmiskā un profesionālā izaugsme, sniedzot iespēju iegūt starptautiski aktuālas zināšanas un prasmes kultūras mantojuma saglabāšanā, pārvaldībā un muzeju darbībā.
Latvijā ir bagātīgs kultūras mantojums un tradīcijas, kā saglabāšana un aizsardzība ir sakņota cilvēku vērtībās un praksēs, kā arī tam izveidotu institūciju darbībā. Kultūras mantojuma pārvaldība ir gan muzeju, gan citu kultūras mantojuma institūciju ziņā, un būtiska ir mantojuma dažādo jomu specifika un savstarpējā sadarbība. Latvijas muzeju un kultūras mantojuma nozarēs strādā aizrautīgi un zinoši speciālisti, un veiksmīgai šo nozaru attīstībai nepieciešamas plašas, specializētas un aktuālas profesionālās zināšanas muzeoloģijā, kultūras mantojuma teorijā un pārvaldībā.
Apakšprogrammas uzmanība pamatā veltīta kultūras mantojuma un muzeju darbības teorijai, mantojuma aizsardzības vēsturiskajai attīstībai un Latvijā un starptautiski aktuālajai pieredzei, materiālā un nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanas un pārvaldības specifikai un savstarpējai saistībai, dokumentārā mantojuma aizsardzībai un kultūras mantojuma pārvaldības tiesiskajam regulējumam. Teorētiskās un vēsturiskās studijas papildina iespēja apgūt laikmetīgus muzeju un citu kultūras institūciju darbības instrumentus, tai skaitā institūciju darba organizāciju, komunikāciju un kultūras projektu menedžmentu, kas ļauj iegūtās zināšanas izmantot gan muzejos un kultūras mantojuma institūcijās, gan arī citās kultūras organizācijās.
Studiju kursu pasniegšanā iesaistīti Latvijā vadošie nozares speciālisti, un pakšprogrammas īstenošana balstās aktuālā sadarbībā ar muzeju un kultūras mantojuma pārvaldības institūcijām. Studiju procesa, kā arī pētniecības attīstībai Latvijas Kultūras akadēmija uzsākusi sadarbību ar Valsts Kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju, Latvijas Nacionālo kultūras centru un UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju. Studiju procesu pastāvīgi atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, un studiju ietvaros regulāri tiek rīkotas Latvijas un ārvalstu speciālistu vieslekcijas un veicināta studējošo iesaiste muzeju un kultūras mantojuma pārvaldības starptautiski un nacionāli aktuālajās norisēs.Visu LKA apakšprogrammu studentiem ir iespēja kopumā 12 mēnešus bakalaura/maģistra studiju ciklā studēt kādā no jaunās ERASMUS+ programmas ārvalstu sadarbības augstskolām ar kurām LKA ir noslēgts sadarbības līgums, vai izmantot piedāvātās prakses iespējas
Apakšprogrammas vadītāja – docente, Dr.art. Anita Vaivade
Apakšprogrammas studiju kursi:
Modernitāte un modernisms
Postmodernitāte un postmodernisms
Filozofijas speckurss
Kultūrpolitika
Kultūras mantojuma teorijas pamati
Muzeju teorija un vēsture
Disciplināru, interdisciplināru, transdisciplināru pētījumu metodoloģija kultūras zinātnēs
Akadēmiskā rakstīšana
Specialitātes diskurss svešvalodā
Muzeju darba organizācija
Kultūras mantojuma un muzeju krājumu saglabāšana, pārvalde un komunikācija
Muzeju krājuma saglabāšana, pārvalde un komunikācija
Komunikācijas loma kultūras mantojuma institūciju darbā
Vēstures avotu pētniecība un interpretācija
Materiālā kultūra un Latvijas senās vēstures pieminekļi, to pētniecība un aizsardzība
Kultūras mantojuma konceptualizācija tiesībās
Stili un virzieni arhitektūrā un mākslā
Kultūras mantojuma digitalizācija
20./21.gs. mūzika
Kino vēstures teorētiskie aspekti Laikmetīgā māksla
Kultūras antropoloģijas speckurss
Kultūras semiotikas speckurss
Kultūras socioloģija
Kultūras ekonomika
Kultūras projektu menedžments
Pētniecības prakse muzeoloģijā
Form | Full time |
Pre-education | Undergraduate |
Duration | 20 |
Qualification | Master |
Study fee | 1707 EUR per year |
Latvijas Kultūras akadēmija ir dibināta 1990. gada 29.decembrī. 1991. gadā mācības bakalaura studiju programmā uzsāka 63 studenti.
Latvijas Kultūras akadēmijas maģistrantūra savu darbību sāka 1996.gadā. 1999.gadā pirmo reizi tika uzņemti studenti doktorantūras programmā.
Latvijas Kultūras akadēmija ir LR Izglītības un zinātnes ministrijas akreditēta augstskola, kurai ir tiesības līdz 2013. gadam izsniegt valstiski atzītus diplomus akadēmiskajās bakalaura, maģistra un doktora augstākās izglītības programmās.
Latvijas Kultūras akadēmijā sagatavo akadēmiski izglītotus un profesionāli sagatavotus speciālistus Latvijas kultūrai, zinātnei un izglītībai.Latvijas Kultūras akadēmijas absolventi strādā diplomātiskajās institūcijās Latvijā un ārzemēs, veido Latvijas un Eiropas valstu kopējos kultūras projektus, kārto starptautiskās sadarbības jautājumus Latvijas un starptautiskajās kompānijās, realizē kultūras projektus, kā arī ir konkurētspējīgi un pieprasīti humanitāro disciplīnu pasniedzēji Latvijas skolās.
Aktieru un režisoru kursu absolventi ir kļuvuši par Latvijā populāriem un starptautiski ievērotiem jaunās paaudzes māksliniekiem, spēlē vadošās lomas Latvijas teātros, filmējas starptautiskos kinoprojektos. TV operatoru kursu absolventi piedalās nozīmīgos TV un kino projektos Latvijā, izvēlēti par žūrijas pārstāvjiem starptautiskos kinofestivālos.
Akadēmijā regulāri viesojas ārvalstu lektori, kas lasa teorētiskās lekcijas, kā arī vada praktiskās nodarbības aktieru un horeogrāfu kursiem.