Zemes ierīcība un mērniecība - profesionālās augstākās izglītības bakalaura studiju programma
LBTU - Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte
- 9 recommendations
Lai sekmīgi iestātos un studētu Audiovizuālās un skatuves mākslas teorijas apakšprogrammā, studentiem nepieciešama vidējā izglītība, interese un priekšstats par Latvijas un pasaules kultūru, īpaši skatuves mākslu un kino, kā arī labas latviešu un svešvalodu zināšanas.
Apakšprogrammas mērķis ir sagatavot universāli izglītotus, radoši domāt, rakstīt un organizēt spējīgus mākslas zinātņu bakalaurus – skatuves un kino mākslas speciālistus: mākslas teorētiķus, kritiķus. projektu vadītājus, administratorus. Studiju procesā ir iegūstama vispārēja humanitāra izglītība, kā arī teorētiskas un praktiskas zināšanas skatuves un kino mākslā un tās vadībā.
Studējošie apgūst teātra, kino, dejas mākslas, literatūras, tēlotājas mākslas un mūzikas vēsturi un teoriju, filozofiju, kā arī studiju kursus, kas sniedz teorētiskas un praktiskas zināšanas mākslas projektu vadībā, un pamata iemaņas skatuves un audiovizuālās mākslas darbu veidošanā. Sadarbībā ar citām LKA Teātra un audiovizuālās mākslas katedras īstenotajām apakšprogrammām tiek organizētas mācību prakses skatuves un ekrāna darbu producēšanā un administrēšanā.
Apakšprogrammas absolventiem iespējas atrast darbu ir visai plašas: NVO, valsts un pašvaldību iestādēs, muzejos, teātros, plašsaziņas līdzekļos, filmu studijās, teātra un kino festivālos, u.c.
Apakšprogrammas vadītājas – profesore, Dr.art. Inga Pērkone – Redoviča, lektore, Mg. art. Zane Kreicberga
Apakšprogrammas „Audiovizuālās un skatuves mākslas teorija” studiju kursi
Kultūras semiotika
Ievads kultūras teorijā
Formālās metodes humanitārajās zinātnēs
Filozofijas vēsture
20.gs. Rietumu filozofija
Psihoanalīze un kultūra
Antīkās kultūras vēsture
Pasaules mākslas vēsture un teorija
20.gs. Rietumeiropas mākslas virzieni
Pasaules literatūras vēsture
Pasaules mūzikas vēsture un teorija
Pasaules teātra vēsture un teorija
Svešvaloda (angļu, vācu, franču ar priekšzināšanām)
Latviešu literatūras vēsture
Latviešu teātra vēsture
Laikmetīgais teātris
Ievads teātra teorijā
Skatuves mākslas un kino kritikas seminārs
Stilu un kostīmu vēsture
Drāmas teorija
Dejas vēsture
Ievads kino teorijā
Pasaules kino vēsture
Latvijas kino vēsture
Dokumentālā kino vēsture un dramaturģija
Latvijas vēstures avoti un historiogrāfija
Latvijas mākslas vēsture
Latvijas mūzikas vēsture
Kultūras menedžmenta pamati
Teātra menedžments
Kino producēšana
Valodas kultūra
Tematiskais filmu lektorijs
Laikmetīgās skatuves mākslas videolektorijs
Aktiermeistarības pamati
Form | Full time |
Pre-education | Graduate |
Duration | 40 |
Qualification | Bachelor |
Study fee | 1707 EUR per year |
Latvijas Kultūras akadēmija ir dibināta 1990. gada 29.decembrī. 1991. gadā mācības bakalaura studiju programmā uzsāka 63 studenti.
Latvijas Kultūras akadēmijas maģistrantūra savu darbību sāka 1996.gadā. 1999.gadā pirmo reizi tika uzņemti studenti doktorantūras programmā.
Latvijas Kultūras akadēmija ir LR Izglītības un zinātnes ministrijas akreditēta augstskola, kurai ir tiesības līdz 2013. gadam izsniegt valstiski atzītus diplomus akadēmiskajās bakalaura, maģistra un doktora augstākās izglītības programmās.
Latvijas Kultūras akadēmijā sagatavo akadēmiski izglītotus un profesionāli sagatavotus speciālistus Latvijas kultūrai, zinātnei un izglītībai.Latvijas Kultūras akadēmijas absolventi strādā diplomātiskajās institūcijās Latvijā un ārzemēs, veido Latvijas un Eiropas valstu kopējos kultūras projektus, kārto starptautiskās sadarbības jautājumus Latvijas un starptautiskajās kompānijās, realizē kultūras projektus, kā arī ir konkurētspējīgi un pieprasīti humanitāro disciplīnu pasniedzēji Latvijas skolās.
Aktieru un režisoru kursu absolventi ir kļuvuši par Latvijā populāriem un starptautiski ievērotiem jaunās paaudzes māksliniekiem, spēlē vadošās lomas Latvijas teātros, filmējas starptautiskos kinoprojektos. TV operatoru kursu absolventi piedalās nozīmīgos TV un kino projektos Latvijā, izvēlēti par žūrijas pārstāvjiem starptautiskos kinofestivālos.
Akadēmijā regulāri viesojas ārvalstu lektori, kas lasa teorētiskās lekcijas, kā arī vada praktiskās nodarbības aktieru un horeogrāfu kursiem.