Pārtikas produktu tehnoloģija - 2.līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programma
LBTU - Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte
- 29 recommendations
Studenti, kuru franču valodas priekšzināšanas atbilst B līmenim (Eiropas kopīgās pamatnostādnes valodu apguvei), studē pēc atšķirīga plāna. Valodas zināšanas tiek izmantotas intensīvi studējot Francijas kultūru, vēsturi un ģeogrāfiju, lai ERASMUS programmas ietvaros varētu pilnvērtīgi studēt kopā ar Francijas studentiem.
Katru gadu 6-8 studenti var aizvadīt mācību semestri Žila Verna Pikardijas universitatē Amjenā, Havras universitātē Normandijā, Po universitātē Francijas dienvidos vai INAC – Austrumvalodu un kultūru institūtā Parīzē, studējot starpkultūru sakarus Francijas galvaspilsētā. Leonardo programmu akadēmijas absolventi var izmantot kā jaunie speciālisti darba tirgū Luāras zemju reģionā.
Ilgstoša sadarbība ir izveidojusies ar Francijas vēstniecību Latvijā, ar kuras atbalstu akadēmijā ir izveidots R.Šūmana Informācijas centrs, kur studenti var izmantot gan interneta iespējas un skatīties satelīta piedāvātās Francijas programmas, gan iepazīties ar jaunāko franču periodiku, izmantot uzziņu literatūru, lasīt daiļliteratūru. Sadarbībā ar Francijas vēstniecību Latvijā un Franču Institūtu Latvijā tiek rīkoti arī dažādi kultūras pasākumi: "Lire en fête" ("Lasīšanas svētki"); "Salon d'Automne" ("Rudens salons"), kas parasti ir veltīts kādai noteiktai tēmai - kino, mākslai, dramaturģijai; Frankofonijas dienas, kad konkursa ietvaros studenti sacenšas par balvām, apliecinot savas zināšanas par kādu no izvēlētajām valstīm.
Izvēles priekšmetu klāstā tiek piedāvāta iespēja darboties arī franču teātra darbnīcā, kuru vada vieslektors Džonatans Dirandēns (Jonathan Durandin). Teātra trupa katru gadu piedalās Frankofonijas teātra festivālā, gūstot skatītāju simpātijas un, kas vēl svarīgāk, nozīmīgi uzlabojot savas franču valodas zināšanas. Pēdējos gados SKS Latvija-Francija studenti piedalās arī dažādos starptautiskos teātra festivālos, piemēram, Lionā, teātra projektos, tai skaitā kopā ar Orleānas teātra trupu „Têtes noires”, rādot iestudējumus gan Francijā un Latvijā, gan, kā tas paredzēts turpmākajos gados, tulkojot latviski franču autoru lugas jauniešiem un iestudējot tās, līdzīgi kā iepriekšējās reizes, ar SKS studentu piedalīšanos divās valodās.
Vēstniecības, starptautiskās organizācijas, valsts iestādes, ārzemju firmu pārstāvniecības Latvijā, tulkošana, tūrisms, pēdējos gados arī pedagoģija – tās ir tikai dažas no jomām, kurās strādā Starptautisko kultūras sakaru Latvija-Francija absolventi.
Apakšprogrammas Starpkultūru sakari Latvija – Francija studiju kursi
Ievads kultūras teorijā
Kultūras semiotika
Filozofijas vēsture
20.gs. Rietumu filozofija
Pasaules mākslas vēsture
20.gs. Rietumeiropas mākslas virzieni
Pasaules literatūras vēsture
Pasaules mūzikas vēsture
Pasaules teātra vēsture
Valsts studijas: Francija
Latvijas un Francijas kultūras sakari Eiropas kontekstā
Svešvaloda (Angļu, vācu)
Franču valodas teksta interpretācija
Franču valodas integrētais kurss
Franču valodas vēsture un attīstības tendences
Lietišķā franču valoda
Tulkošana
Franču valoda un stils
Psihoanalīze un kultūra
Latvijas mākslas vēsture
Latviešu literatūras vēsture
Latvijas vēstures avoti un historiogrāfija
Literatūras teorija
Ievads zinātniskajā darbā
Ievads kultūras menedžmentā
Otrā svešvaloda (spāņu, itāļu, norvēģu)
Ekonomikas pamati
Form | Full time |
Pre-education | Graduate |
Duration | 40 |
Qualification | Bachelor |
Study fee | 1707 EUR per year |
Latvijas Kultūras akadēmija ir dibināta 1990. gada 29.decembrī. 1991. gadā mācības bakalaura studiju programmā uzsāka 63 studenti.
Latvijas Kultūras akadēmijas maģistrantūra savu darbību sāka 1996.gadā. 1999.gadā pirmo reizi tika uzņemti studenti doktorantūras programmā.
Latvijas Kultūras akadēmija ir LR Izglītības un zinātnes ministrijas akreditēta augstskola, kurai ir tiesības līdz 2013. gadam izsniegt valstiski atzītus diplomus akadēmiskajās bakalaura, maģistra un doktora augstākās izglītības programmās.
Latvijas Kultūras akadēmijā sagatavo akadēmiski izglītotus un profesionāli sagatavotus speciālistus Latvijas kultūrai, zinātnei un izglītībai.Latvijas Kultūras akadēmijas absolventi strādā diplomātiskajās institūcijās Latvijā un ārzemēs, veido Latvijas un Eiropas valstu kopējos kultūras projektus, kārto starptautiskās sadarbības jautājumus Latvijas un starptautiskajās kompānijās, realizē kultūras projektus, kā arī ir konkurētspējīgi un pieprasīti humanitāro disciplīnu pasniedzēji Latvijas skolās.
Aktieru un režisoru kursu absolventi ir kļuvuši par Latvijā populāriem un starptautiski ievērotiem jaunās paaudzes māksliniekiem, spēlē vadošās lomas Latvijas teātros, filmējas starptautiskos kinoprojektos. TV operatoru kursu absolventi piedalās nozīmīgos TV un kino projektos Latvijā, izvēlēti par žūrijas pārstāvjiem starptautiskos kinofestivālos.
Akadēmijā regulāri viesojas ārvalstu lektori, kas lasa teorētiskās lekcijas, kā arī vada praktiskās nodarbības aktieru un horeogrāfu kursiem.