Horeogrāfija
- 1 company recommendations
Skolas adminstrācija Send a message
Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija, sākotnēji - Latvijas Konservatorija, ir dibināta 1919. gada nogalē. Tās pirmais rektors bija komponists Jāzeps Vītols. Gadsimta ceturksni viņš vadīja Latvijas Konservatoriju un strādāja par Kompozīcijas klases profesoru. 1923. gadā tika pieņemta pirmā Latvijas Konservatorijas satversme. Pēc Jāzepa Vītola par rektoriem kļuvuši diriģenti un komponisti Pauls Jozuus (1935-37), Alfrēds Kalniņš (1944-48), Jēkabs Mediņš (1948-50), Jānis Ozoliņš (1951-77). Plašu vērienu un starptautisku atzinību Jāzepa Vītola Latvijas Valsts konservatorijas darbība ieguva Imanta Kokara laikā (1977-90), to ar uzviju turpināja komponists Juris Karlsons (1990-2007). Pa šo ceļu, kurā akadēmiskā ikdiena savijas ar spilgtām mākslinieciski radošām aktivitātēm un reģionālās tradīcijas - ar skanīgu starptautisku rezonansi, kopš 2007. gada augstskolu ved arī tagadējais rektors prof. Artis Sīmanis.
Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija savas pastāvēšanas gandrīz simts gados ir devusi Latvijas mūzikas dzīvei ievērojamus komponistus, izpildītājmāksliniekus un mūzikas teorētiķus. Mēs esam vienīgā mūzikas augstskola valstī, un esam atbildīgi gan par tradīcijām, kuras veidojušās līdz ar Akadēmijas dibināšanu, gan par tās attīstību nākotnē.
Latvijas mūzikas dzīves augsto profesionalitāti ir veidojuši Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas izcilie pasniedzēji un talantīgie studenti. Viņus klausās un pazīst Latvijā un ārpus tās.
Mēs lepojamies ar saviem sasniegumiem, un uzskatām, ka studēt un strādāt Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā ir liels gods. Aicinām pievienoties mūsu studentu saimei tos, kuri jūtas pārliecināti, ka spēs sasniegt augstos izglītības un profesionālos standartus, kurus ir izvirzījusi mūsu Akadēmija. Mēs pievēršam lielu vērību studiju kvalitātei - līdzās izpildītājmākslinieku, horeogrāfijas, muzikoloģijas un kompozīcijas studijām studentiem mācām patstāvīgi domāt, analizēt un vērtēt. Esam radoši, demokrātiski, atvērti Latvijas un pasaules mūzikas vērtībām.
Daudz kas mainījies aizvadītajos 85 gados. Tomēr nemainīga palikusi uzticība Jāzepa Vītola izvirzītajiem uzdevumiem: augstskolas pienākums ir, no vienas puses, kopt augsni visas tautas muzikālai izglītošanai un, no otras puses, radīt apstākļus spilgtāko muzikālo talantu attīstīšanai līdz mākslinieciski un profesionāli augstākajai pakāpei.
JVLMA tiek piešķirtas vairāku veidu stipendijas:
- Minimālās ikmēneša stipendija (70 Ls apmērā)
- Eiropas Sociālā fonada stipendijas.
JVLMA darbība ir vērsta uz starptautiskās sadarbības attīstību globālā mērogā un vispirms uz integrāciju Eiropas mūzikas izglītības sistēmā, lai veicinātu studentu un pasniedzēju apmaiņu un nodrošinātu augstu kvalitāti mūzikas izglītībā.
Studentu un pasniedzēju apmaiņa galvenokārt notiek ES Mūžizglītības programmas ERASMUS ietvaros, kas piedāvā unikālu iespēju pavadīt mācību periodu no 3 mēnešiem līdz mācību gadam partneru augstskolās. JVLMA ir noslēgusi divpusējos līgumus ar 78 Eiropas mūzikas augstskolām. Erasmus ietvaros tiek organizēti arī dažādi Intensīvie kursi, kuros piedalās JVLMA studenti un pasniedzēji.
Ziemeļvalstu Ministru Padomes programma NORDPLUS no 2008. gada arī piedāvā studentu un pasniedzēju apmaiņas iespējas Sibelius, Espansiva, NordTrad un NordJazz sadarbības tīklu ietvaros, dažādus Intensīvos kursus (2008. gada augustā Ventspilī notika Baltijas Baroka vasaras akadēmija), kā arī iespēju iegūt Joint Master Degree senajā mūzikā, tautas mūzikā un džezā.
Sadarbības līgumi saista JVLMA arī ar P. Čaikovska Maskavas Valsts Konservatoriju, N.Rimska-Korsakova Sankt-Pēterburgas Konservatoriju un Minskas Mūzikas akadēmiju, kuru ietvaros tiek realizēti interesanti projekti, iesaistot vairāku augstskolu pasniedzējus un studentus.