Contact
Baiba Freimane Send a message
About company
Valsts kameroķestris Sinfonietta Rīga dibināts 2006. gada vasarā. Tā māklinieciskais vadītājs ir obojists un diriģents Normunds Šnē.
Sinfonietta Rīga radošais kredo – 1) Būt atvērtiem dažādai mūzikai – no baroka līdz mūsdienu skaņumākslas ekstrēmākajām izpausmēm. 2) Būt gataviem eksperimentēt akadēmiskos un neakadēmiskos mūzikas virzienos, spēlēt frakā un T-kreklā. 3) Būt nenogurstošiem jaunas auditorijas meklējumos un nepiekāpīgiem visaugstāko profesionālo standartu uzturēšanā.
Sinfonietta Rīga uzstājas ne tikai pilnā kamerorķestra sastāvā, bet arī kamermūzikas programmās, orķestra mūziķiem apvienojoties visdažādāko sastāvu ansambļos.
Orķestra radošajā biogrāfijā būtisku vietu ieņem latviešu jaunā mūzika, tādēļ 2010. gada novembrī Sinfomietta Rīga aizsāka jaunu ciklu – Kamersimfonija. Zoom in, kura mērķis ir vairāku gadu garumā pasūtināt un atskaņot jaunas latviešu komponistu kamersimfonijas. Orķestris vēlas pastāvīgi atrasties jaunrades veicināšanas procesā, ļaujot komponistiem uzlūkot šo kolektīvu kā eksperimentālu instrumentu.
Sinfonietta Rīga savā pastāvēšanas laikā ir sadarbojies ar vairākiem izciliem solistiem, koriem un diriģentiem: Baibu Skridi, Kristīni Blaumani, Vinetu Sareiku, Gunāru Upatnieku, Ingu Kalnu, Vestardu Šimku, Reini Zariņu, Sergeju Jēgeru, Rihardu Zaļupi, Oskaru Petrauski, Henri Demarquette, Laszlo Hadady, Patriku Galua, Roger Muraro, Martin Grubinger, Kirill Troussov, Alinu Pogostkinu, Peter Donohoe, Claudia Barainsky, Olga Pasichnyk, Monica Groop, Aināru Rubiķi, Sigvardu Kļavu, Heinz Holliger, Chritoph Poppen, Juha Kangas, Tonu Kaljuste, Latvijas Radio kori, valsts akademisko kori "Latvija", Igaunijas Filharmonijas kamerkori.
Sinofnietta Rīga 2010/2011 sezonā realizēs 35 programmas, kuras tiks atskaņotas 41 koncertā. Orķestris ir ierakstījis divus mūzikas ierakstus un vienu DVD ierakstu. 2007. un 2008. gadā Sinofnietta Rīga saņēma Lielo Mūzikas Balvu.
Success story
Sinfonietta Rīga radošais kredo:
-
Būt atvērtiem dažādai mūzikai – no baroka līdz mūsdienu skaņumākslas ekstrēmākajām izpausmēm!
-
Būt gataviem eksperimentēt akadēmiskos un neakadēmiskos mūzikas virzienos, spēlēt frakā un T-kreklā!
-
Būt nenogurstošiem jaunas auditorijas meklējumos un nepiekāpīgiem visaugstāko profesionālo standartu uzturēšanā!
Sīkāku informāciju par kamerorķestri var atrast mājas lapā www.sinfoniettariga.lv.
Pakalpojumi
Sinfonietta Rīga spēlē dažādu kamermūziku: ir pūtēju kvintets, stīgu kvartets, baroka ansamblis un Spīķeru kvartets. Spīķeru kvartets ir vienība, kas pilna apņēmības piedāvāt skaistus koncertus skaistās vietās. Kvarteta nosaukums patapināts no tā galvenās mītnes – Spīķeru koncertzāles. Kvarteta repertuārs ir daudzveidīgs un aptver laika posmu no Vīnes klasikas pērlēm līdz mūsdienu partitūrām. Īpašu vietu repertuārā ieņem latviešu komponistu stīgu kvarteti un to popularizēšana visos veidos.
Represented professions
Recommended schools and studies
Musician
1 recommendations
Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija
- 5 company recommendations