Kā lūgt algas pielikumu
Prakse.lv • 13.09.2024 • Career planning tips
Algas pielikuma jautāšana var būt diezgan nervus kutinoša. Daudzi cilvēki no tā vispār izvairās, jo viņiem ir pārāk grūti vai neērti runāt par šo tēmu, savukārt citi gatavojas nepareizi un tādējādi nespēj veiksmīgi palielināt savu atbilstošo vērtību.
Lai palīdzētu jums veiksmīgi sagatavoties jūsu algas pielikuma jautājumam, šeit ir piecu punktu plāns:
1. Apkopojiet savus argumentus, kāpēc jums pienākas algas pielikums.
Pirmkārt, lai jūsu algas pielikuma pieprasījums būtu veiksmīgs, jums jāparāda priekšniekam, kāpēc esat pelnījis paaugstinājumu.
Nepietiek tikai teikt, ka dzīves dārdzība palielinās vai, ka kopumā darāt labu darbu. Jums ir jābūt konkrētiem un kvantitatīviem pierādījumiem, kas jāiesniedz savam priekšniekam.
Pajautājiet sev: "Ko es esmu sasniedzis kopš pēdējās reizes, kad mans atalgojums tika palielināts, lai šodien tas būtu jāpaaugstina?". Lai atbildētu uz šo jautājumu, sagatavojiet sarakstu ar saviem nesenajiem sasniegumiem, kas pārsniedz jūsu mērķus. Tas var palīdzēt atsaukties uz jūsu pēdējo atskaiti vai sākotnējo darba aprakstu. Pēc tam uzskaitiet visus mainītos vai pieaugošos darba apjomus vai pienākumus, kurus pašlaik veicat, un apsveriet projektus, kuros esat bijis iesaistīts.
Par katru sasniegumu norādiet ieguvumu, ko organizācija gūst.
Mērķis ir sniegt pārliecinošus pierādījumus, lai attaisnotu algas pieaugumu, tāpēc koncentrējieties uz rezultātiem. Piemēram, iespējams, jūs esat ienesis par 22% vairāk ieņēmumu salīdzinājumā ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu, pārvaldāt 25% pieaugumu kopējā darba apjomā vai esat iesaistījies projektā, kas pārsniedza darba pienākumu aprakstu.
Lai kādus argumentus jūs savāktu, galvenais, kas jāatceras, ir tas, ka tiem ir jāparāda lielāka vērtība, ko jūs tagad sniedzat savam darba devējam.
2. Izpētiet tipiskās tirgus algas.
Pēc tam izpētiet algu, kas, jūsuprāt, ir pielīdzināma jūsu sniegumam un rezultātiem. Tas ļauj jums pamatot savu pieprasījumu ar argumentiem un pierādīt, ka jūsu pieprasītā alga atbilst pašreizējām tirgus likmēm.
3. Ieplānojiet sapulci un visu laiku saglabājiet profesionālu garu.
Kad pienācis laiks sapulcei, saglabājiet to profesionālitāti. Pārņemiet kontroli, bet esiet mierīgs un koncentrējies. Nekļūstiet emocionāls un nerunājiet par to, cik daudz naudas jums ir nepieciešams, piemēram, pieaugošie rēķini vai dzīves dārdzība. Tā vietā skaidri norādiet argumentus, ko esat savācis, lai atbalstītu jūsu algas pielikuma pieprasījumu. Ja esat savācis atbilstošus pierādījumus, jums būs spēcīgs pamats pieaugumam, ko ir grūti ignorēt.
4. Esiet gatavs kaulēties.
Jūsu priekšnieks var vēlēties vienoties par jūsu algas pielikuma vērtību. Esiet gatavs, arī padiskutēt par pielikumu, kas, jūsuprāt, ir jūsu rezultātu vērta. Šīs diskusijas laikā paturiet prātā savus pamatojumus, kādēļ vispirms prasāt algas pielikumu. Apsveriet arī to, cik daudz esat gatavs piekāpties — tas var palīdzēt paturēt prātā ideālu algas palielinājuma skaitli, kā arī minimālo palielinājumu, kas, jūsuprāt, ir jūsu rezultātu vērti.
5. Sagatavojiet atkāpšanās pozīciju.
Jums vajadzētu arī izveidot plānu gadījumam, ja jūsu darba devējs atgriezīsies pie jums ar ziņām, ka viņš šobrīd nevar atļauties palielināt jūsu algas pielikumu.
Piemēram, vai varat vienoties par datumu citai algas pielikuma pārskatīšanai pēc trim vai sešiem mēnešiem?
Vai arī jūsu priekšnieks varētu piedāvāt papildu priekšrocības, piemēram, strādāt no mājām vai alternatīvu vietu vienu vai divas dienas nedēļā, apmaksāt papildu studijas vai dalību profesionālā organizācijā vai nodrošināt jums papildu ikgadējo atvaļinājumu?
Atcerieties, ka svarīgākais ir balstīties uz saviem atgumentiem un vērtībai ko pievienojat uzņēmumam. Tādā veidā jūs skaidri parādīsiet savu vērtību un iegūsiet spēcīgāku sarunu pozīciju.
Veiksmi.
Avots: https://www.hays.com.au/career-advice/career-development/how-to-ask-for-a-pay-rise