Labās prakses piemērs – AS “Sadales tīkls”
Prakse.lv • 12.12.2024 • Information for qualitative internships
Kāds ir audzēkņu skaits? Cik no audzēkņiem tiek pieņemti darbā?
2015.gadā – 171 praktikants, 2016.gadā – 145 praktikanti, šogad - 87 praktikanti (līdz 30.09.2017.). Gada laikā vidēji darbā tiek pieņemti 26 praktikanti.
Ar kādām izglītības iestādēm sadarbojaties?
Rīgas Tehniskā universitāte, Latvijas Lauksaimniecības universitāte, Rīgas Tehniskā koledža, Rīgas Valsts tehnikums, Ventspils tehnikums, Cēsu profesionālā vidusskola, Rēzeknes tehnikums, Valmieras tehnikums
Kā notiek mācību process uzņēmumā?
Uzņēmumā ir pieejamas 4 veidu prakses, un iespējamās prakses vietas ir 40 Latvijas pilsētās. Uzsākot praksi, praktikants tiek iepazīstināts ar uzņēmumu, tā specifiku, struktūru, vērtībām un kultūru, tiek veikta ievadinstruktāža darba aizsardzības jomā, izsniegts darba apģērbs. Praktikantam tiek noteikts darbaudzinātājs, kurš ir atbildīgs par mācību procesu prakses laikā. Darbaudzinātājs un praktikants prakses nobeigumā abpusēji novērtē prakses kvalitāti, aizpildot anketu. Vērtējumā tiek norādīts vai darbaudzinātājs rekomendē ņemt praktikantu atkārtotā praksē vai darbā. Izejot atkārtotu praksi, labākajiem praktikantiem ir iespēja iegūt mācekļa statusu un slēgt terminētu darba līgumu.
Kā uzņēmums atbalsta audzēkņus?
Praktikantiem (konkursa kārtībā) un mācekļiem tiek maksāts atalgojums. Uzņēmums praktikantu nodrošina ar darba apģērbu, visiem nepieciešamajiem individuālajiem aizsardzības līdzekļiem un instrumentiem.
Kādi ir audzēkņu mācību rezultāti?
Prakses laikā audzēkņi iegūst praktisku plašu pieredzi mācību laikā iegūtajām elektrotehniskajām zināšanām, izpratni par darbu organizāciju, darba kārtību, jo mēs sagaidām, ka praktikanti nākotnē varētu kļūt par mūsu darbiniekiem.
Kas liecina par to, ka šīs prakses uzņēmumā ir kvalitatīvas?
1. Prakses nobeigumā aizpildītajās anketās praktikanti norāda, ka viņi vēlās atkārtoti iziet praksi mūsu uzņēmumā vai vēlās kļūt par uzņēmuma darbiniekiem.
2. Noslēgto darba līgumu skaits ar praktikantiem – vidēji 26 gadā.
3. Veiksmīga turpmākā darba pieredze uzņēmumā, jau esot darbinieka statusā.
Kādi ir uzņēmuma izdevumi apmācībām?
Izmaksas veido praktikantu stipendija, darbaudzinātāju atalgojums, izdevumi darba aizsardzības jomā (obligātā veselības pārbaude, individuālie aizsardzības līdzekļi, darba apģērbs), darba vietas iekārtojums.
Kādi ir uzņēmuma būtiskākie ieguvumi?
Uzņēmumā izveidojas vērtīga praktikantu - potenciālo darbinieku datu bāze. AS “Sadales tīkls” praksi izgājušie audzēkņi ir iepazinuši uzņēmumu un ieguvuši pieredzi specifiskā elektrotehniskā jomā, kā arī ieguvuši (vai nav) rekomendāciju no darbaudzinātāja. Šos datus izmantojam personāla atlases konkursos, lai izvēlētos atbilstošāko kandidātu.