Viegli veidi, kā stresa situācijās sevi nomierināt
Prakse.lv • 05.11.2024 • Other
Sevis uzkurināšana
Amerikas Psiholoģijas asociācijas 2013. gada pētījumā ir noskaidrots, ka, pasakot “tas būs aizraujoši” tieši pirms kādas nervus kutinošas darbības, var sasniegt labākus rezultātus.
Eksperti skaidro, ka, ar vārdiem izsakot savu entuziasmu, prāts pārslēdzas no negatīvā uz pozitīvo. Šādā veidā situācija kļūst par aizraujošu iespēju, nevis stresa izraisītāju.
Iedzer nedaudz šķidruma
Konektikutas Universitātes pētījuma rezultāti liecina, ka neliela dehidrācija var ietekmēt garastāvokli, enerģiju un spēju skaidri domāt, tādējādi radot vēl lielāku stresu.
Uzliec austiņas
Austrāļu pētnieki skaidro, ka relaksējošas mūzikas klausīšanās var ietekmēt veģetatīvo nervu sistēmu, kas kontrolē ķermeņa reakciju uz stresu. Tā spēj nomierināt ātrāk nekā klusums.
Izvēlies jebkuru no savām mīļākajām grupām vai izpildītājiem – jebko, kas tev palīdz nomierināties.
Ieņem spēka pozu
Pareiza ķermeņa valoda ne tikai palīdz izrādīt pārliecību par sevi – tā arī liek satrauktajam prātam paņemt pauzi.
Kolumbijas un Hārvardas Universitāšu pētnieki skaidro, ka “spēcīgas” ķermeņa pozas samazina stresa hormona kortizola līmeni jau pēc divām minūtēm.
Stresa situācijā izmēģini šo spēka pozu: atliecies atpakaļ krēslā, uzliec pēdas uz galda un aizliec rokas aiz galvas tā, lai elkoņi būtu pavērti uz sāniem.
Sakrāj komplimentus
Darba intervijā veiksies labāk, ja pirms tam palasīsi ģimenes un draugu uzmundrinošos vārdus. Zinot, ka tev ir atbalsts, tu jutīsies pārliecinātāks par sevi.
Atlantas Stresa institūta dibinātāja Ketlīna Hola skaidro: “Kad tu baidies sevi atklāt, justies ievainojams vai tikt atraidīts, rodas satraukums, jo iekšējā balss saka, ka tā var būt izgāšanās.”
Avots: menshealth.com