Kā paskaidrot aiziešanas iemeslu?
Prakse.lv • 22.12.2024 • Job Interview tips
Kad darba meklētājs nosūtu CV un pieteikuma vēstuli uz interesējošo darba vietu, protams, optimistiski jāraugās nākotnē un jāgaida aicinājums uz darba interviju un, pilnīgie iespējams, arī uz jauno darbu.
Taču daudzus nomoka ļoti svarīga problēma - ko atbildēt esošajam un iespējamam priekšniekam uz jautājumu par to, kāpēc tiek mainīts darbs.
Tipiskākās kļūdas atbildēs:
Ja darba meklētājs atsakās atbildēt tieši vai atbild „...tā vienkārši sanāca... tas ir ļoti sarežģīti...”, darba devējam šī informācija liekas ļoti aizdomīga. Cilvēki pieraduši domāt par pašu sliktāko, tāpēc arī darba devējam nāk prātā vis nejaukākās domas par kandidātu.
Kandidāts aiziešanu no darba skaidro ar apstākļiem, kas no viņa nav atkarīgi. Ja kandidāts saka „.. tagad daudzus atlaiž”, tas var liecināt par viņa nepatstāvību un nespēju valdīt pār sevi.
Runājot ar iespējamo vadītāju, kandidāts visā vaino savu iepriekšējo darba devēju. Pat ja viņš ir pelnījis šādu attieksmi, šādu pozīciju ieņemt nav vēlams, jo tā tiek uztverta kā nelojāla attieksme pret darba vietu un vadītāju.
Kandidāts visu pamato ar materiālajām vērtībām, sakot „maz maksāja”. Rodas iespaids, ka izņemot naudu, viņu nekas vairs neinteresē.
Kas ir jāatbild:
„Es veiksmīgi nostrādājis kompānijā vairākus gadus, taču vairs neredzēju iespēju profesionāli augt. Tāpēc meklēju jaunu vietu, kur varētu pilnveidoties profesionāli.”
„Kompānijas vadība nolēma samazināt manus pienākumus, taču jebkurā gadījumā par darbu man ir tikai pozitīvas atsauksmes un to pašu par mani teiks arī iepriekšējais darba devējs.” Prakse atstāt iepriekšējo darba vietu bez konfliktiem iegūst arvien lielāku popularitāti.
„Man un vadītājam radās domstarpības attiecībā uz biznesa attīstību, tāpēc mēs pārtraucām sadarbību uz pozitīvās nots.” Atbilde ir diezgan riskanta, taču, ja iepriekšējais darba devējs var apliecināt vārdu patiesīgumu un dod pozitīvi atsauksmi, šis ir diezgan labs variants.
Avots: www.cvmarket.lv